Kredyt na remont życia to rozwiązanie pomocne także w działalności niewielkiego odświeżenia mieszkania, jak i całego remontu. Pieniądze można otrzymać w ramach kredytu gotówkowego, kiedy i kredytu zabezpieczonego hipoteką. Sprawdź, jaki rodzaj zobowiązania będzie szczęśliwszy i dlaczego.
Czym jest dług na remont mieszkania?
Kredyt na remont stania to kredyt celowy, który można pozostawić na dany umową zakres prac remontowych, razem z wykonanym wcześniej kosztorysem. Oferta kredytów z przeznaczeniem na remont dostępna jest w grupy banków komercyjnych. Typowy kredyt celowy, który można oddać na remont mieszkania, to kredyt hipoteczny. Prace remontowe można tak sfinansować kredytem gotówkowym, oraz ten przynosi większą pewność w wydatkowaniu środków, także na następujący przedmiot.
Jaki kredyt na remont mieszkania?
Poszukując możliwości sfinansowania remontu na lokum w banku jesteśmy trzy podstawowe opcje: kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny na remont i pożyczkę hipoteczną. Wszystka z obecnych możliwości łączy się z cokolwiek własnym zakresem formalności.
Kredyt gotówkowy
Mając pod opiekę liczbę formalności oraz czas polowania na decyzję kredytową, to kredyt gotówkowy na remont jest niezmiernie subtelnym dla kredytobiorcy rozwiązaniem. Cechą jest jednocześnie jego uniwersalny charakter. Uzyskane środki można bowiem wykorzystać dowolnie według potrzeb, bez potrzeby przedstawiania faktur czy rachunków za zakupione materiały lub usługi ekipy remontowej.
Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy?
Wniosek kredytowy można złożyć online, telefonicznie lub w fabryce banku. Wcześniej warto przygotować dokumenty finansowe wymagane przez kredytodawcę. Przy umowie o działalność będzie ostatnie standardowo zaświadczenie od pracodawcy o przyjęciu i spełnieniu. Czasem do analizy sytuacji finansowej wnioskodawcy wystarczy sok z rachunku bankowego, na jaki działa wynagrodzenie czy nowy stały dochód.
Jakie są decyzji oraz wady kredytu gotówkowego na remont?
Ograniczenie formalności, brak dodatkowych ubezpieczeń również możliwość zawarcia umowy chociażby w dniu złożenia wyniku to atuty tej linii finansowania. Są także jednak minusy. Przede każdym większe koszty – z przyczyny na uszkodzenie konieczności dodatkowego zabezpieczenia spłaty, ten efekt jest słyszany przez banki jako daleko ryzykowny, co przenosi się na wyższą prowizję i marżę niż przy kredycie zabezpieczonym hipoteką. Kredyt gotówkowy wtedy jeszcze wyższa rata, za którą zobowiązany jest bliższy dopuszczalny okres kredytowania – do 10 lat.